Zrušený koncert Nicki Minaj v Bratislave

Dňa 22. februára 2019 sa mnoho ľudí chystalo na koncert svetoznámej raperky Nicki Minaj. Koncert sa mal odohrať na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Fanúšikovia Nicki Minaj sa tohto koncertu nevedeli dočkať, no nakoniec z toho nič nebolo. Koncert sa nekonal a fanúšikovia odchádzali len so zlým zážitkom.

štadión Ondreja Nepelu v Bratislave

Celý incident sa začal ešte pred koncertom, kedy organizátori v podvečerných hodinách oznámili, že začiatok koncertu je nutné posunúť o pár hodín neskôr. Presunutie začiatku koncertu pritom pôvodne vzniklo tým, že cestou z Mníchova – prvej zastávky turné – sa omeškalo osemnásť kamiónov. Čas, ktorý predstavoval meškanie, mal byť investovaný do stavby scény.

Meškaním zrušili aj vystúpenie predskokana Majka Spirita, ktorý sa s americkou hviezdou stihol aspoň odfotiť. „Z celej situácie som naozaj veľmi sklamaný. Tešil som sa, ako fanúšikom predvediem naživo skladby z môjho nového albumu. Napokon som však po dlhom zvažovaní a na radu môjho manažéra od vystúpenia odstúpil. Bolo totiž jasné, že Nicki Minaj to nemôže stihnúť. Myslím si, že je to chyba jej tímu, ktorý sa správal naozaj neprofesionálne.“

Sklamanie prišlo krátko pred polnocou, kedy sa po viac ako štvorhodinovom čakaní všetci dočkali a Nicki naozaj vyšla na pódium. Jej príchod ale nebol s úmyslom vystúpiť ako skôr oznámiť zlé správy. Ukázala sa na 15 minút, aby publiku oznámila, že svoj bratislavský koncert ruší. „Je mi to skutočne veľmi ľúto, ale moju šou tu nemožno uskutočniť,“ povedala Nicki svojim fanúšikom, pričom ako hlavný dôvod uviedla nedostatok elektrickej energie.

Toto vysvetlenie ale po novom ozrejmil organizátor XL Promotion, Andrej Kratochvíl. Ten otvorene porozprával o celej nepríjemnej situácií spojenej so zrušením koncertu. Prezradil dokonca aj to, že tím Nicki Minaj chcel organizátorov prinútiť, aby publiku klamali. Celý jej tím bol vraj veľmi dezorganizovaný a neprofesionálny. Veď predsa na koncert meškali 5 hodín a pódium sa stavalo ešte o deviatej večer. Bolo potrebné pred vystúpením spraviť zvukovú skúšku a organizátori tušili, že toto nemôže dopadnúť dobre. Tím Nicki Minaj im však stále tvrdil, že stíhajú, aj keď určite vedeli, že to tak nie je.

Pravý dôvod ukončenia koncertu ešte doteraz nie je úplne objektívny. No neskôr, keď Nicki pokračovala vo svojom turné, sa stalo niečo podobné, ako v Bratislave. Vo francúzskom Bordeaux sa koncert slávnej raperky znovu neodohral. Výhovorka ostala rovnaká – Arkéa Arena vraj nebola dostatočne vybavená na to, aby sa šou odohrala. Narozdiel od situácie v Bratislave sa Nicki fanúšikom v meste Bordeaux neprišla ani osobne ospravedlniť.

Arkéa Arena v meste Bordeaux

Aké ďalšie problémy sa pristavia do cesty tomuto turné? Koľko fanúšikov si Nicki Minaj znepriatelí? Môžeme len sledovať jej cestu a to, ako budú jej ďalšie koncerty prebiehať.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.