Zlatý most vo Vietname je novou atrakciou, do ktorej sa zamilujete

Úžasná stavba, ktorá je umiestnená v horách neďaleko mesta Danang, sa pýši svojím krásnym výhľadom, no na prvom mieste svojím neobvyklým dizajnom. Most, ktorý je dlhý okolo 150 metrov, je síce otvorený len od júna tohto roku, ale vyzerá, ako keby na danom mieste stál už niekoľko tisíc rokov. Za tento vzhľad môžu jeho obrovské, tzv. Božské ruky, ktoré sú umiestnené tak, že vyzerajú, akoby celý most držali nad zemou.

Zlatý most vo Vietname v "Božích rukách"

Most predovšetkým vyzerá, ako keby bol celý zo zlata. Preto si nesie názov Golden bridge. Tento projekt vraj nebol najlacnejší a vyžiadal si investíciu vo výške až 2 miliárd dolárov. Most vo výške okolo 1400 metrov nad morom je síce otvorený len krátko, no navštívili ho už tisícky turistov.

View this post on Instagram

#goldenbridge #danang

A post shared by Thuỳ Anh (@thuyanhthuyanh) on

Tvorcovia tohto neobyčajného diela ho chceli tak trochu skrášliť. Preto sa rozhodli vysadiť po obidvoch okrajoch mosta chryzantémy, ktoré pridávajú mostu ešte lepšiu atmosféru.

Určite si ho zamiluje každý, kto sa na toto miesto príde pozrieť. Síce nie je pre verejnosť otvorený dlhú dobu, už teraz je jedným z najnavštevovanejších miest vo Vietname. Svojím úžasným vzhľadom si určite získa aj Vás.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.