Okolo sveta za 19 dní s BUBO!

Áno, čítate správne! Je možné precestovať celý svet za 19 dní. Môžete si prezrieť 7 divov sveta a zažiť nezabudnuteľnú cestu okolo zemegule. Tento výlet si môžete dopriať s cestovnou kanceláriou BUBO.

Cesta trvá 19 dní a má nízku náročnosť. Program je dopredu daný a cena zájazdu na bubo.sk je 49 000 eur so všetkým v cene. Hotely, strava, letenky a všetko čo budete potrebovať.

  1. deň odletíte z Bratislavy do jordánskeho hašemitského kráľovstva Aqaba – miesto, kde sa stretávajú hranice štyroch štátov.

2. deň začíname prvou pamiatkou Petra. Švajčiarsky cestovateľ Burckhardt objavil toto mesto v prestrojení v roku 1812. Celodenná prehliadka Petry, ktorá je ukrytá hlboko v horách, ktorým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžišovho brata. Cez legendárny kaňon sa dostaneme pred červenú pokladnicu Khazneh, známej z filmu Indiana Jones. Mesto mŕtvych, kolonády, divadlo a do toho hra svetla na červenom pieskovci. Aktívnejší vystúpia až na úplný koniec k najväčšej pamiatke Al Deir. V cene vstupného je aj romantická jazda na koni. Trekking k Áronovej hrobke. Ide o maximálnu špecialitu pre zdatných.

3. deň
Ponad Indický oceán preletíme do najfarebnejšej krajiny sveta. Neuveriteľná India. Od najväčšej mešity Indie sa prederieme na rikšiach najužšími uličkami Starého Dílí cez trhy s látkami, korením a zlatom. Vstúpime do chrámu sikhov, ktorí ho strážia v turbanoch s kópiami v rukách. Denne do svätej gurudvári prichádzajú desaťtisíce pútnikov, ktorí dostanú zadarmo najesť. Pomôžete piecť chleba, či pripravovať národné jedlo dal bath. Máte prístup až do kuchyne.

4. deň? Taj Mahal! Najkrajšia stavba postavená z čistej lásky umocnená mramorom a dotvorená polodrahokamami. Šáh Jahan a jeho milovaná Mumtáz. Samotná stavba vyzerá dokonale z 5cm či z piatich kilometrov.

5.deň. India je druhá najľudnatejšia krajina sveta a predbehla ju iba jedna. Majestátna Čína. Tieto dva giganty od seba oddeľujú mamutie Himaláje. Z Dillí preletíte ponad Gangu, okolo Himalájí až do čínskeho Pekingu. Hlavné mesto ríše stredu. Pekinská kačka a gurmánska ulica Wangfujing. Porovnajte to s Indiou. Čo Vás oslovuje viac? Zážitok: Súťaž v jedení škorpiónov.

6. deň. Veľký čínsky múr. Je viditeľný z mesiaca? Rachot Pekingu necháme za sebou a cez priesmyk Juyongguang s nádhernou vyhliadkou sa blížime k múru. Zdoláme stovky schodov ale potom sa budeme nadšení kochať poznaním čínskeho múru už nie len z obrázkov. Po čínskom múre sa ponoríme do tajov čajového obradu, ochutnáme niekoľko druhov čínskych čajov a ochutnáme sečuánsku kuchyňu. Niekoľko jedál od tradičného kung pao, cez kačku, hovädzie na zelenine až po fazuľkový šalát s mäsom, dusené hríby a samozrejme kopec ryže. Po návrate nás čaká námestie Tiananmen. Obrovské stavby ozdobené hviezdami, čínskymi vlajkami a na jeho konci brána Tiananmen s portrétom človeka, ktorý v roku 1949 zmenil celú Čínu. Tiananmen je najväčším námestím sveta.

7. deň
Pristávame priamo na ohnivom kruhu. Kamčatka. Petropavlovsk Kamčatskij mesto založené dánskym moreplavcom Vitusom Beringom. Kamčatka je obkolesená sopkami a drsným oceánom. Vyskúšame najväčšiu delikatesu na svete, červeného kráľovského kamčatského kraba?

8. deň je pred nami Pacifik. Najväčšia masa vody na planéte Zem. Preletíme ponad Tichý oceán a hlavne získame deň života späť, keďže sme preleteli ponad dátumovú hranicu. Z Vancouveru preletíme ponad Mt. St. Helens a USA až do strednej Ameriky, na zlatisté pobrežie Karibiku. Naše lietadlo pristáva v ríši Mayov. Transfer do hotelov podľa výberu a relax all inclusive s nohami v teplom piesku.

9. deň Cesta okolo sveta je v polovičke a nezaškodí teplý Karibik. Vychutnáme si kvalitné all inclusive a vyskúšame čokoládu a guacamole tak ako to robili už Mayovia.

10. deň
Div štvrtý. Chichen Itza. V meste žilo viacero kultúr a aj preto je iné ako ostatné mayské pamiatky. Majestátny Kukulkánov chrám v ktorom bol slávny trón s jaguárom. Legendárny operený had bol priamo spojení s chrámom. Okolie Kukulkánovej pyramídy. Chrám jaguára, chrám bradatého muža, chrám bojovníkov, slimák či Akab Dzib a ďalšie.

View this post on Instagram

🗺

A post shared by D A N I E L A 🧿 (@daniellapre) on

11. deň
Máme ešte jeden deň na pláži. Poďme s našim sprievodcom k jedinej pyramíde na brehu mora Tulum a okúpme sa v cenotes. Cenotes vznikli potom, ako našu planétu trafil meteorit a nastala doba ľadová.

12. deň
Z Karibiku letíte do južnej Ameriky kde nás čaká Peru. Metropola Lima bude našou prvou zastávkou. Neskôr pristanete v nádhernom Cuzcu.

13. deň
Nasadáme na luxusný vlak, ktorý nás berie až do Aguas Calientes. Zelené hory a divoká rieka Urubamba. Úžasné mesto hlboko v horách, ktoré Španieli nikdy nenašli a vďaka tomu nedobili. Zachovalé stavby, pobehujúce a pózujúce lamy. Po prehliadke samotného mesta sa vydáme ešte smerom k Puerta del Sol, k Slnečnej bráne, ležiacej nad mestom. Schody, stúpajúca rovinka, schody, stúpajúca rovinka, takto takmer hodinu.Skúsime posunúť kameň Intihuatana?

14. deň
Návrat do Limy a prelet ponad Andy a Amazonský prales až na pobrežie Atlantiku. Na jeho brehoch nás víta Kristus. Vitajte v Rio de Janeiro. Caipirinha priamo na pláži Copacabana.

15. deň
710 metrov vysoká hora Corcovado, ktorej dominuje 30 metrov vysoká socha Krista Spasiteľa. Rio de Janeiro. Vyvezieme sa vláčikom ku Kristovi, lanovkou na Cukrovú Homoľu, kde niekto kedysi napísal: Prišiel som do Ria zomrieť. Keď som uvidel toto, rozhodol som sa žiť. Pochopíte prečo. Maracana, Sambodróm a centrum nového Ria. Pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo.

16. deň
Fortaleza a jej slávne pláže Futuro, Iracema a Mucuripe. Nevynecháme lokálnu kuchyňu a jej špeciality ako baiao de dois, tapiocu či steak moqueca. Tradičná lokálna hudba forró nám bude dlho znieť v ušiach…spolu so šumom mora a pieskom.

17. deň
Z brazílskej pláže sa ťažko odchádza a tak tu strávime ešte jeden deň. Ak už máte pláže dosť vyrazíte pomedzi farebné domy koloniálnej Fortalezy. Kultúru si priblížime v múzeu Ceará a za dobrý let domov sa pomodlíme v kostole našej panny z Libanonu, úžasnom melchitskom kostole.

18. deň
Čaká nás prelet ponad Atlantik a podvečer pristávame v Ríme. Ste v Európe a čaká vás jednoduchá, dokonalá talianska večera.

19. deň

Aréna pre gladiátorov kam sa zmestilo 50-80 tisíc divákov…champions league starej doby. Koloseum, Fontána di Trevi, Španielske schody, Forum Romanum, Pantheon. Baziliky, katedrály, paláce, gladiátori. Deň nabitý poznaním a dojmami. Večerný triumfálny prílet do Bratislavy. Dali ste to!

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.