Najúspešnejší Slovenský film – Trhlina

Najnovší trhák v kinách od slovenského režiséra Petra Bebjaka prekonala všetky predošlé Slovenské filmy na scéne. Za prvý týždeň totižto navštívilo kinosálu premiéry až 87-tisíc ľudí a druhý týždeň ďalších 57 150. To je v priemere 172 496 ľudí za dva týždne.

Film je natočený ako mysteriózny thriller podľa skutočných (ale ako v každom filme trocha skreslených) udalostí. Nápad celého filmu je natočený podľa udalostí ktoré sa odohrali na Slovensku – v Tribečských lesoch.

Domáci začali Tribečské lesy volať Slovenský Bermudský trojuholník vďaka nevysvetliteľným záhadám, ktoré sa tam bohužiaľ udiali. Pred sto rokmi  tam zmizli 4 ľudia, našli zvláštne predmety a zbláznil sa jeden človek.

Prvé zmiznutie sa udialo v roku 1929. Stratil sa tam istý muž, ktorý vraj lesy poznal ako vlastné topánky a bol tam ako doma. No jeho posledná novembrová ranná vychádzka bola jeho posledná a do svojej chatky vedľa lesov sa už nikdy nevrátil. Pátralo sa po ňom viac ako 3 mesiace, prečesali sa všetky lesy, ale márne. Lesníka už nikdy nikto nevidel, nie je o ňom záznam ani v Kronike dediny a ani miesto bydliska. Posledné čo o ňom miestny počuli, bola krátka správa o jeho zmiznutí.

Druhé v poradí sa stratila iba 18 ročná Mária, ktorá si cestu za rodinou skrátila cestu cez les. No za rodinou sa už nikdy nevrátila. Ako aj v predošlom prípade, pátranie do ktorého sa zapojili aj dobrovoľníci nič neodhalilo a mladé dievča už nikdy nikto nevidel.

Tretí v poradí, o štyri roky neskôr sa stratil robotník, ktorý pracoval v kameňolome neďaleko obce Žirany. Intenzívne pátranie opäť zlyhalo a pokračovalo tak ako aj pred tým. Ostal na liste hľadaných osôb až 8 rokov, kým jeho bývala manželka nepožiadala úrady o vyhlásenie jeho smrti.

Súvisiaci obrázok

Posledná stratená osoba bola považovaná za čudáka, a tým bol istý Antonín. Údajne mal v obľube dlhé prechádzky v prírode a práve jedna z nich sa mu pravdepodobne stala osudnou. Polícia totiž v jeho dome nenašla žiadne známky násilia či vniknutia, ktoré by svedčili o trestnom čine. Napriek tomu o mužovi po zmiznutí v roku 1980 už nikto nepočul a jeho telo sa nikdy nenašlo.

V lesoch sa nestrácali len ľudia, ale aj zvláštne predmety, ktoré sa tam nemali ako dostať alebo majú nevysvetliteľný pôvod. Ďalší prípad z jari 1954 je totiž nález tela, ktorému dodnes chýba identita i príčina smrti. Telo asi tridsaťročného muža sa nikdy nepodarilo identifikovať a lekári rovnako nepoznali ani príčinu smrti. Úrady nakoniec muža označili za cudzinca zo Západu a celý prípad „zamietli pod koberec“.

O viac ako desať rokov neskôr v roku 1966 sa v Tribečských lesoch našiel ďalší podivný nález. Tentokrát nešlo o telo, ale o osobné auto s bratislavskou ŠPZ. Polícii sa podarilo zistiť, že auto patrí manželom Belanovyčovcom. Celému prípadu však znovu chýba príbeh. To, kde a kedy manželia zmizli, sa nikdy nepodarilo objasniť. Manželov sa nepodarilo vypátrať v celom Československu, a to ani po požiadaní verejnosti o pomoc prostredníctvom televíznych obrazoviek.

Ale nekončilo to vždy len zmiznutím. Náš Slovenský Bermudský trojuholník pomiatol jedného muža. Zmizol bez stopy podobne ako ľudia z predchádzajúcich príbehov, no asi o pol roka neskôr ho úplnou náhodou našli živého v lesoch neďaleko Zlatých Moraviec. Bol v bezvedomí a s početnými popáleninami prevezený do nemocnice. Nikdy však záhadu svojho zmiznutia neobjasnil. Stratil totiž pamäť a z podivného zážitku sa už nikdy nespamätal. Zvyšok svojho života prežil v ústave pre duševne chorých v Žiline.

View this post on Instagram

Nový slovenský film TRHLINA podľa knihy 📖 Jozefa Kariku (nečítali sme) o nevysvetliteľnom miznutí ľudí v pohorí ⛰ Tribeč. Pripravte sa na mysteriózny projekt od režiséra 🎥 Petra Bebjaka (Čiara, Za Sklom). Hneď od začiatku vás chytí mrazivá ❄️ atmosféra a scény naháňajúce husiu kožu. Druhá polovica filmu 🎞 vás totálne pohltí a budete netrpezlivo čakať, čo sa stane ďalej. Podobne to je aj z koncom filmu kedy sme nechápali, že čo sa to vlastne stalo 🤔. Vlastne doteraz tomu nechápeme. Čo sa týka hercov, tak naozaj klobúk dole pred všetkými, ktorí podali úžasné výkony na čele s Tomášom Maštalírom. Naozaj Top 👏🏻 .Treba ísť do kina a podporiť slovenskú 🇸🇰 kinematografiu, pretože si to zaslúži a uvidíte, čo na film poviete VY! HODNOTENIE : 7/10 #trhlina #jozefkarika #peterbebjak #tomasmastalir #maryhavranova #jurajloj #emanuelson #davidhartl #flashbacknews

A post shared by @ flashback.news on

V kinách máte možnosť zistiť ako tieto udalosti režisér Bebjak  vložil do rúk našim talentovaným hercom a ostáva na vašom usúdení, či sa trafil.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.