Najkrajšie ružové pláže, ktoré ročne lákajú milióny turistov

Pláže s ružovým pieskom sú veľmi ojedinelým úkazom. Pre nás je to veľmi lákavé miesto na návštevu, pretože svojou farbou sú oproti ostatným výnimočné. Určite by každý z vás chcel stráviť dovolenku na takto zaujímavom mieste. Pre niektorých to možno znie neuveriteľne, ale ružové pláže naozaj existujú. Ružová farba pochádza z mikroskopických organizmov foraminifera (slovensky dierkonožce, jednobunkové morské prvoky) a výsledná farba je zmesou koralov, mušlí a uhličitanu vápenatého.

https://www.publicdomainpictures.net/en/view-image.php?image=167250&picture=pink-sand

Takýto prírodný úkaz môžete nájsť len na niektorých miestach na Zemi. Tu sú tie najkrajšie z nich:

1.TANGSI BEACH, LOMBOK, INDONÉZIA

Táto pláž nachádzajúca sa na ostrove Lombok v Indonézií leží neďaleko známejšieho ostrova Bali. Kedysi bola využívaná rybármi z neďalekej osady, no dnes ju navštevuje čoraz viac turistov vďaka jej jedinečnej farbe. Mnoho ľudí ju označuje aj ako najružovejšiu pláž sveta.

2.PINK SAND BEACH, HARBOUR ISLAND, BAHAMY

Ďalšou krásnou z rady týchto pláží je pláž na bahamskom ostrove Harbour. Táto pláž má dĺžku okolo 5 kilometrov a je 50, na niektorých miestach až 100 metrov široká. Očarí vás svojou krásou, perfektnou atmosférou a hlavne si užijete relax ako nikde inde.

3. HORSESHOE BEACH, BERMUDY

Pláž sa nachádza na južnej časti Bermúd a patrí medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie ružové pláže na svete. Má dĺžku okolo 6 kilometrov, no aj tak je to asi jedna z najpreplnenejších pláží. Najviac ľudí je na jej južnej strane. Ak chcete mať viac súkromia, skúste jej západnú časť.

https://www.flickr.com/photos/leemcarthur/5206545667

4. LAGÚNA BALOS, KRÉTA, GRÉCKO

Pláž Balos je veľmi obľúbenou destináciou pre turistov cestujúcich do Grécka. Leží na severozápade Kréty a ponúka jemný ružový piesok, ktorý vám bude pripomínať piesok na karibských ostrovoch. Lagúna je skvelým miestom na šnorchlovanie, ale aj na oddych.

Nezvyčajná farba týchto pláží ich robí veľmi pôvabnou a dychberúcou atrakciou, ktorá je pre každého z nás určite lákavá. Možno je ich vo svete viac, len ich ešte nikto neobjavil…

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.