Chodník korunami stromov Bachledka sa premenil na rozprávkový zasnežený raj

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline už určite všetci poznáte. Stal sa obľúbenou atrakciou mnohých ľudí a je jednou z najnavštevovanejších atrakcií na Slovensku. Chodník Bachledka sa nachádza v srdci národného parku Pieniny.

Z chodníka je krásny výhľad na Belianske Tatry, Zamagurie a Pieniny. Celková dĺžka chodníka presahuje 1200 metrov a jeho výška je okolo 24 m. Chodník je ukončený vyhliadkovou vežou, ktorá sa týči do výšky až 32 metrov. V strede panoramatickej terasy vyhliadkovej veže je umiestnená pochôdzna sieť, vďaka ktorej môžete vidieť až na zem.

Celým Chodníkom korunami stromov vedie takzvaný náučný chodník, ktorý slúži predovšetkým ako informátor pre deti. Tie sa na chodníku môžu dozvedieť o druhoch zvierat, vtákov a rastlín, ktoré sú súčasťou nášho územia. Tento chodník má dve časti:

Prvá časť (malý okruh) má 8 zastávok, je dlhý 300 m a vedie od detského ihriska k vyhliadkovej veži.

Druhá časť (veľký okruh) má dĺžku až 6,5 km a vedie od vyhliadkovej veže k Jezerskému jazeru. Táto časť informuje turistov o vtákoch a liečivých rastlinách žijúcich v tunajších lesoch. V okolí stanovíšť sú rozmiestnené vtáčie búdky, ktoré vám poskytnú príležitosť na pozorovanie vtákov zblízka a v ich prirodzenom prostredí.

Okrem týchto atrakcií vám Chodník korunami stromov ponúka aj rôzne udalosti a vystúpenia. Napríklad vystúpenie sokoliarov, kde ste mali možnosť vidieť dravé vtáky zblízka.

V letnom období bol chodník korunami stromov veľkým hitom. No v zimnom období sa tento chodník premenil na niečo krásne. Vďaka neustálemu sneženiu na celom území Slovenska vyzerá podľa mnohých ľudí ako z rozprávky. Výška vyhliadkovej veže Vám poskytne dychberúci pohľad na zasnežené okolie.

View this post on Instagram

Winter fairytale ❄️

A post shared by @ mirush_b on

Chodník korunami stromov sa dostal do prvých pozícií nápadov na výlety. Obľúbené sú hlavne pre rodiny s deťmi, pre mladé páry ale aj pre ľudí, ktorí obľubujú krásy prírody. Pokiaľ stále padá sneh a vonku sú mínusové teploty, určite neváhajte navštíviť túto ohromnú atrakciu.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.